یک لیوان شیر و عسل گرم لطفا!

نظرتون برای مصرف یک لیوان شیر و عسل برای هر روز صبحگاه چطور است؟

شیر و عسل

بیفیدوباکتریوم یک گروه ازباکتری های خوب و دوستانه است که برای زندگی و سلامت بدن وبرای مناسب کارکردن دستگاه گوارش مهم و ضروری می باشد. یکی از راه های افزایش جمعیت بیفیدوباکتریوم در روده مصرف غذا های پروبیوتیک – مواد مغذی است که باعث تحریک رشد پرو بیوتیک باکتری اسیدوفیلوس و بیفیدوس می شود. تحقیقات انجام شده در دانشگاه ایالتی میشیگان نشان داده عسل که شیرین کننده طبیعی شامل ویتامین ها، آنزیم ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها است، شامل تعدادی از کربوهیدرات تخمیر از جمله انواع الیگوساکاریدها است که می تواند به عنوان پروبیوتیک عملکرد داشته باشد.این باعث افزایش رشد، فعالیت و زنده ماندن بیفیدو باکتریا است که در شیر و محصولات لبنی تخمیر شده مانند ماست وجود دارد.چنانچه امرو تحقیقات بیشتری امروزه در دسترس ما قرار می گیرد و ما بیشتر در مورد باکتری ها و اینکه آنها  چگونه بر سلامتی ما تاثیر می گذارند. محصولات  پروبیوتیک و پری بیوتیک به محصولات مهم تری تبدیل خواهد شد .و این باعث می شود  بیشتر از این داروهای خانگی مانند شیر و عسل شما را در قفسه های سوپر مارکت را ببینیم.

 

خواص شیر و عسل
شیر و عسل
عسل یک ماده مرکب شناخته شده است که از مولکول های به هم پیوسته فروکتز در زنجیره های طولانی بوجود آمده است .این ماده همچنین می تواند در گیاهان دیگر مانند پیاز، تره فرنگی، جو، چاودار، جو دوسر یافت می شود .عسل نیز نقش عمده ای را به عنوان حامل مواد غذایی دارد که حاوی سطوح نسبتا بالایی از ویتامین ها و مواد معدنی است.همچنین تحقیقات نشان داده عسل در جذب مواد معدنی مانند کلسیم نقش بسیار کلیدی ایفا میکند. سالمندان در معرض خطر بالاتری از نظر شکستگی  استخوان ها قرار دارند.دلیل آن هم  پوکی استخوان یا داشتن  توده تراکمی استخوانی کم است. یکی از راه های برای اجتناب از این امر است که  به اندازه کافی کلسیم مصرف کنید.همچنین مطمئن شوید که آن جذب می شود. و محققان در دانشگاه پوردو در یافته های اولیه خود را نشان داده اند که عسل اضافه شده به شیر می تواند جذب کلسیم را بالا ببرد.

 

بسیاری از پاک کننده و مرطوب کننده های پوست و صورت  شیر و عسل  را به عنوان بخشی اصلی از مواد تشکیل دهنده  خود قرار می دهند. این خود شاهدی بر این مدعاست که مزایای زیبایی شیر و عسل مانند مرطوب سازی پوست، صافی، ضد پیری، و تجدید حیات  پوست است که بسیار مناسب محصولات بهداشتی می باشد.همچنین جالب است بدانید یک لیوان گرم شیر با یک قاشق چای خوری عسل  یک درمان خوب برای بی خوابی شناخته می شود.


منبع: benefits of honey

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *