چند دستورالعمل برای تهیه ماسک های زیبایی در خانه

دستور العمل ساخت ماسک آسان برای انواع مختلف پوست

ماسک صورت و برخی از دستور العمل های تهیه ساده که در میان علاقه مندان عسل، بسیار محبوب شده اند را برای شما میگذاریم. مراحل و مواد لازم برای هر ماسک بسیار آسان است که شما می توانید آنها را به راحتی تهیه و در چند دقیقه آماده کنید.آن ماسک صورتی را که به نوع پوست شما سازگار است انتخاب کنید . شما در مسیر کشف مزایای بسیار عسل طبیعی برای پوست خود هستید.

ساده ترین ماسک صورت با عسل خالی

ماسک صورت

این ماسک از ساده ترین دستور العمل های زیبایی طبیعی است. این ماسک تنها یک ماده را لازم دارد – عسل خام. اثر آن بر روی پوست خفیف و ملایم است که اکثر مردم به ویژه کسانیکه پوست حساس دارند می توانند از اثرات پاک کننده و تمیز کننده ملایم آن بهره مند شوند. فقط یک قاشق عسل خام را بر روی صورت به عنوان یک ماسک اعمال کنید.آن را برای حدود ۲۰ دقیقه نگه دارید. پس از این مدت آنرا بشویید. چند بار این ماسک را در هفته تکرار  کنید.

ماسک برای انواع پوست

برای پوست های عادی: ماسک عسل و سیب

سیب وعسل,عسل وسیب

مواد لازم برای تهیه این ماسک

۱ سیب، بصورت خرد شده و بدون هسته
۲ چند قاشق غذا خوری عسل

دستورالعمل: سیب ها را در یک مخلوط کن ریخته و آنها را خرد کنید.سپس به آن عسل رااضافه کنید وبگذارید ۱۰ دقیقه در یخچال خنک شود.مخلوط حاصل را را بر روی صورت خود بصورت ضربه زدن آهسته پخش کنید. ضربه ارا تا زمانی ادامه دهید که عسل چسبناک شود.بزارید ماسک حاصل ۳۰ دقیقه روی صورتتون بمونه و سپس شروع به شستشوکنید.

برای پوست های خشک: ماسک صورت آووکادو و عسل

آوکادو,عسل,آوکادو وعسل

مواد لازم برای تهیه این ماسک

۲ قاشق غذا خوری از آووکادو
۲ قاشق غذا خوری عسل
۱ عدد زرده تخم مرغ
برای درست کردن این ماسک ضد پیری که همچنین تاثیری زیادی برای روشن سازی پوست شما دارد،تمامی مواد اولیه را در یک مخلوط کن بریزید.یا بصورت دستی در یک کاسه له کنید.با کمک انگشتان این ماسک را بر روی صورت و گردن خود پخش کنید و بگذارید حداقل ۳۰ دقیقه بماند.در صورت تمایل بیشتر نگه دارید.سپس صورت خود را بشویید.

برای پوست های خشک: ماسک تخم مرغ و عسل

ماسک تخم مرغ و عسل,عسل و تخم مرغ,تخم مرغ

مواد لازم برای درست کردن این ماسک
عسل ۱ قاشق غذا خوری
۱ زرده تخم مرغ
۱/۲ قاشق چای خوری روغن بادام
ماست ۱ قاشق غذا خوری

همه مواد را داخل یک کاسه بزرگ ریخته و آنقدر هم بزنید تا زمانی که چسبناک و غلیظ شود.
مخلوط رو برای ۵ دقیقه روی صورت خودتون بزارید.بعد از آن با صابون ملایم بشویید.عسل صورت را تحریک و نرم میکند.تخم مرغ و روغن بادام پوست را مرطوب میکنند.و ماست منافذ پوستی شما را تمیز کرده و سوراخ های پوستی شما را سفت میکند.زرده تخم مرغ نیز کمک میکند تا پوست شما روشن تر شود.

برای پوست خسته:ماسک بادام و ماست وعسل

شما نیاز خواهید داشت:
۶ اونس ماست ساده
¼ اونس بادام ریز خرد شده
عسل ۲ قاشق چایخوری
۲ قاشق چایخوری از روغن جوانه گندم.

دستورالعمل: همه مواد تشکیل دهنده را مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر صاف در اید.خمیر را بصورت خود اعمال کنید و به آرامی ماساژ دهید.

این مطلب قسمت اول ماسک های زیبایی می باشد.بزودی قسمت دوم را در ادامه  همین مطلب با ۵ ماسک زیبایی  بسیار کارآمد ترجمه میکنم.

عسل-پاپایا

برای پوست های چرب: ماسک عسل-پاپایا

مواد لازم برای تهیه این ماسک:
کاکائو ۱/۳ فنجان
سه قاشق چای خوری از خامه
۱/۳ فنجان پاپایا رسیده
۱/۴ فنجان عسل و سه قاشق چای خوری پودر بلغور جو دوسر

دستورالعمل: تمامی مواد بالا را با یکدیگر مخلوط کنید و بر روی صورت خود اعمال کنید.بعد از سپری شدن ۱۰ دقیقه، صورت خود را با آب گرم به آرامی بشویید. این ماسک ضد پیری و مراقبت از پوست کمک می کند تا زخم های پوستی و لکه های پوستی التیام یابد.پوست را مرطوب سازی می کند.پوست را از وجود ناخالصی پاک می کند، تعادل اسیدی یا قلیایی بودن پوست را تنظیم می کندو پوست شما را نرم میکند.همچنین این ماسک برای پوست های مستعد آکنه مناسب است.

ماسک صورت هویج

برای پوست های چرب: ماسک صورت هویج

مواد لازم
۲-۳ عدد هویج
۴ و ۱/۲ قاشق غذا خوری عسل

دستورالعمل: هویج ها را بپزید و سپس آنها را کاملا له کنید.هویج را با عسل مخلوط کنید و ۱۰ دقیقه بگذارید داخل یخچال بماند تا سرد شود. به آرامی روی پوست اعمال کنید و برای ده دقیقه صبر کنید . سپس با آب سرد ماسک را بشویید. هویج سرشار از ویتامین A و C است. همچنین سرشار از پتاسیم است. ویتامین A و C آنتی اکسیدان هستند. عسل حاوی قند، آنزیم ها، مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای آمینه است.

موز و عسل

برای پوست های حساس: ماسک موز و عسل

مواد لازم برای تهیه این ماسک
۱/۲ موز له شده
۱/۴ فنجان بلغور جو دوسر، پخته شده با شیر
۱ تخم مرغ
عسل ۱/۲ قاشق غذا خوری

دستورالعمل: مواد تشکیل دهنده را با هم مخلوط کنید.ماده حاصل را بسیار آرام و با حرکات دوار بر روی صورت خود ماساژ دهید.سپس یگذارید برای ۱۵ دقیقه بماند.سپس با آب ولرم صورت خود را بشویید. بلغور جو دوسر در ویتامین های و مواد معدنی است. آن را به آرامی پاک و بهبود می یابد پوست. موز حاوی ویتامین A؛ تخم مرغ حاوی لسیتین است.که یک نرم کننده طبیعی پوست شناخته می شود. و عسل برای حفظ اسید طبیعی پوست کمک می کند .

عسل و اسطوخودوس

مناسب انواع پوست: ماسک صورت عسل و اسطوخودوس

مواد لازم برای درست کردن این ماسک:
۱ قاشق غذا خوری عسل خام
۳ قطره اسانس اسطوخودوس

دستورالعمل: مواد تشکیل دهنده را مخلوط کنید، صورت خود را با آب گرم بشویید، و مخلوط عسل و اسطوخودوس را بر روی صورت بزنید. بگذارید ماسک به مدت ۱۵ دقیقه بماند. سپس با آب گرم بشویید.

ظرف عسل,عسل و قاشق عسل

برای روشن کردن پوست (مناسب انواع پوست): ماسک صورت عسل و لیمو

مواد لازم برای تهیه این ماسک:
عسل ۱ قاشق غذا خوری
آب لیمو ۱ قاشق چای خوری

دستورالعمل: تمامی مواد را با هم مخلوط کنید و روی صورتتان اعمال کنید.بعد از حدود ۲۰-۳۰ دقیقه صورت خود را بشویید.


ترجمه از :benefits of honey

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *