درمان آکنه با عسل

آکنه,بیماری آکنه

درمان درست آکنه و کنترل آن را یاد بگیرید!

مطمئن هستید که شما حقایق درستی را در مورد آکنه و درمان آکنه میدانید؟

آکنه، همچنین به عنوان جوش و یا جوشدانه شناخته شده است، یکی از خسته کننده ترین، افسرده کننده ترین، وحتی از شایع ترین مشکلات پوست امروز است، اما چگونه اتفاق می افتد؟ چه چیزی باعث آن میشود؟. بهداشت نامناسب، خاک و کثیفی، دارو، شکلات، چربی، مواد غذایی تند است که باعث “گرما ” در بدن میشوند، و یا با رژیم غذایی بد بسادگی اتفاق می افتد؟ما اینجاییم برای برطرف کردن این افسانه ها و یاد گرفتن برخی از حقایق در مورد آکنه و درمان آکنه.

در شروع بلوغ، هورمون تستوسترون تولید شده در هر دو جنس نر و ماده باعث می شود که غدد چربی در پوست رشد کنند.در این هنگام شروع به تولید روغن یا چربی پوست بیشتری بکنند. در همان زمان، پوست داخل منافذ نیز رشد می کند و با سرعت بیشتری می افتد. سبوم مخلوط با سلول های مرده پوست، و گاه باکتری ها، به شکلی چسبنده در می آید که بلوک های فولیکول های مو و یا سوراخ های پوست را می بندد. گرفتگیروغن بر روی پوست تشدید می شود که از این رو باعث آکنه می شود و آکنه ررا تشکیل میدهد.
درمان سنتی عسل برای درمان آکنه و پوست های چرب عالی است. این درمان مرطوب کننده های طبیعی ای را در خود دارد که کمک می کند رطوبت در پوست شما حفظ شود. عسل پوست شما را با مواد مغذی و طبیعی تغذیه می کند و نقش مهمی در از بین بردن باکتریها که باعث این مشکل هستند را ایفا می کند.

 

پس از اینکه کاملا پوست خود را تمیزکردید. بعد از آن شما می توانید عسل خام خالص را به منطقه آسیب دیده بزنید. آن را حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه نگه دارید و سپس برای شستشو کردن آن منطقه اقدام کنید. برخی از افراد نیز مخلوط کردن دو قاشق غذاخوری پودر عسل مانوکا را توصیه میکنند.تا از شر جوش هایی که روی پوست شماهستند قبل از اینکه تبدیل به آکنه شوند خلاص شوید.از خمیر یا کرم عسل با دارچین به عنوان یک ماسک صورت استفاده کنید.بگذارید برای مدت ۱ ساعت بماند و سپس آنرا با آب گرم بشویید. این درمان را برای دو هفته تکرار کنید.

به غیر از پودر دارچین، گرده زنبور عسل ( به صورت پودر) نیز شناسایی و به عنوان یک عنصر موثر در ماسک عسل صورت برای درمان آکنه گزارش شده است. در موارد  شدید، همیشه در نظرداشته باشید که دیدن یک متخصص پوست ضروری است.


 

ترجمه از:benefits of honey

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *