مقدار مناسب عسل برای خوردن روزانه مناسب است؟

عسل,ظرف عسل

بارهااین سوال در مورد مقدار مناسب عسل برای مصرف روزانه از ما پرسیده می شود – چقدر عسل می توانیم هر روز بخوریم؟ چه مقدار از آن بیش از حد در نظر گرفته می شود؟
پاسخ من این است: “خوردن به هر اندازه شما می توانید؟” البته که نه!

به عنوان یک قاعده بسیار کلی، در مورد یک رژیم غذایی نرمال و متعادل، بیشتر از ۱۰ قاشق چای خوری عسل (که در مورد شب ۵۰ml) در هر روز توصیه نمی شود. این مقدار بر اساس مشاوره با برخی از فروشگاهای عسل مورد اعتماد بدست آمده. نه بر اساس نظریه های پزشکی و بر اساس داده های علمی.

با این وجود،  مقدار مناسب عسلی می توانیم بخوریم یک مورد مهارت آمیز است. مقدار عسلی نظر گرفته می شود بصورت بهینه بستگی زیادی به رژیم غذایی و سبک زندگی فرد دارد. به عنوان مثال، یک نفر می تواند مصرف مواد غذایی با قند بسیار پایین را هر روز داشته باشد.، بسیار فعال زندگی کند، و به دنبال یک رژیم ورزشی منظم، در حالی که در مقابل؛ یکی دیگر که با طبع شیرین مصرف مقدار زیادی از مواد با قند بالا را دارد و یک سبک زندگی کم تحرک. از این رو، ظاهرا، مقدار روزانه از عسل برای افراد مختلف یکسان نخواهد بود. و باید  مقدار آن تجویز شود.

 

عسل,ظرف عسل

در اصل گسترده ای که در مورد غذا خوردن است، افراط در هر ماده غذایی، از جمله عسل عاقلانه نیست. اما توجه داشته باشید، همه شیرین کننده ها با هم برابر نیستند. یکی از راه های عالی برای غذا خوردن سالم است که از عسل در غذای روزمره خود استفاده کنیم.به عنوان مثال، قند بدون کالری را با عسل مغذی در نوشیدنی های روزانه خود جایگزین کنیم.به جای مربا روی نان از عسل استفاده کنید. و غیره… .

اگر در حالی که شماچای، قهوه، آب میوه را با شکر و قند در تمام وعده های غذایی خود به طور منظم استفاده میکنید.میتوانید قند را فورا با عسل جایگرین کنید. برخی ازمصرف کننده گان عسل نگرانی دیگر در مورد عسل دارند. آن هم این است که خوردن عسل یک مایع بسیار شیرین، باعث اضافه شدن وزن شما میشود. در واقع، اصل افزایش وزن بسیار ساده است: هنگامی که شما بیش از آنچه بدن شما نیاز دارد غذا می خورید، صرف نظر از اینکه شکر، چربی، یا عسل است.کالری اضافی به عنوان چربی که در نهایت منجر به افزایش وزن می شود،ذخیره می شود. این ایده در اینجا نیست که با عسل قند بیشتری را وارد بدن خود کنید.بلکه هدف این است که تا جایی که ممکن است قند و شکر های تصفیه شده مصنوعی را با عسل بهتر،سالمتر و شیرین تر جایگزین کنید.

عسل,ظرف عسل,موم عسل

“مقدار مناسب عسل چقدر است؟ به طور کلی، سه تا پنج قاشق غذاخوری عسل در روز کافی است. یک رژیم خوب برای  دنبال کردن  این است که  هنگام صبح یک قاشق غذاخوری یا دو قاضق  از عسل را  با میوه یا ماست یا غلات مصرف کنید. یک قاشق غذا خوری هم  باید  قبل از خواب مصرف شود. در میانه روز، یک قاشق یا  دو قاشق غذا خوری را می توان با شکلات میوه ای خورد، یا در محصولات نانی، و یا به  در پخت و پز استفاده کرد. عسل حاوی حدود ۶۰ کالری در هر قاشق غذا خوری است.حدودا  ۱۸۰ تا ۳۰۰ کالری  دریافتی از عسل در روز کافی است.مگر اینکه بدن به انرژی بیشتری احتیاج داشته باشد و مصرف آن بالا باشد.


ترجمه از benefits of honey

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *