عسل یا شکر؟کدام بهتر است؟

عسل در مقابل شکر. تفاوت آنها چیست؟

شکر و عسل هر دو شیرین کننده های حاوی گلوکز و فروکتوزهستند. با این حال، برای شکر، در روند ساخت و تولید، اسیدهای آلی، پروتئین، عناصر نیتروژن، آنزیم ها و ویتامین ها در نیشکر از بین می روند، در حالی که عسل، شیرین کننده طبیعی، تحت اثر حداقل گرمایش قرار می گیرد. همچنین، عسل دارای آنتی اکسیدان های مفید خاص و خواص ضد میکروبی که در قند نیست.

شکر, عسل طبیعی, خواص عسل, تفاوت شکر و عسل,

تفاوت شکر و عسل

کالری شکر و عسل

یک قاشق غذاخوری از قند یا سوکروز شامل ۴۶ کالری است، در حالی که با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی دارای ۶۴ کالری است. هر چند عسل کالری بیشتری دارد، در واقع عسل شیرین تر از قند است و ما خیلی کمتر از آن در مقایسه با قند استفاده میکنیم.

در نتیجه، شما مقدار خیلی کمتری کالری مصرف می کنید نسبت به حالتی که قند مصرف می کنید. در دراز مدت با اینکه عسل گران تر است از قند به صرفه تر است.جالبه بدونید وقتی دارید یک بطری نوشابه کوکا می نوشید در واقع ۱۰ قاشق غذاخوری شکر و برای ۵۰ گرم شکلات ۷ قاشق غذا خوری شکر مصرف میکنید.

شکر, عسل طبیعی, خواص عسل, تفاوت شکر و عسل,

قند موجود در شکر و عسل

قند ساکارز است. که از دو مولکول به یکدیگر پیوند خورده ساخته شده است. هنگامی که ما قند می خوریم، معده ما مجبور است از آنزیم های خاص خودش استفاده کند تا مولکول های ساکارز را جدا کند قبل از اینکه از انرژی آن استفاده کند. عسل کاملا متفاوت است. زنبورها یک آنزیم خاص به شهد اضافه می کنند که ساکارز را به گلوکز و فروکتوز تقسیم می کند – دو قند ساده برای بدن ما که می تواند به طور مستقیم جذب کند.

از این رو، عسل در مقابل شکر، عسل دارای شاخص گلیسمی سالمتری است که این شاخص تاثیر منفی ای که مواد غذایی داده شده بر روی سطح گلوکز خون را اندازه گیری می کند. هر چه جذب و تزریق قند به جریان خون آهسته تر باشد این شاخص کمتر است.
“با سرعتی که ساکارز سطح گلوکز یا همان قند خون را افزایش می دهد، می تواند مشکلاتی را برای افرادی که سیستم متابولسم گلوکزآنها دارای نقص است بوجود آورد.وقتی غذاهایی حاوی درصد بالایی از ساکارز مصرف می شوند، بسیاری از مواد مغذی مفید و مورد نیاز ممکن است از رژیم غذایی کنار گذاشته شوند، در نتیجه خطر افزایش ریسک چند بیماری های مزمن مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، برخی از انواع سرطان، پوکی استخوان و حتی بیماری های تحلیل برنده اعصاب وجود دارد “

شکر, عسل طبیعی, خواص عسل, تفاوت شکر و عسل,

مواد معدنی

بر خلاف عسل، شکر جدول فاقد مواد معدنی و ویتامین ها (از این رو آن را اغلب کالری های خالی می نامند)است، آنها مواد مغذی بدن را گرفتار سیستم متابولیزمی کنند. هنگامی که این مواد مغذی همه استفاده می شود ، سوخت و ساز کلسترول نامطلوب و اسید چرب متوقف می شود،مقدار کلسترول بالا می رود و چاقی افزایش پیدا میکند.

دلیل آن هم یودن اسید چرب زیاد تر در اندام ها و بافت های بدن است. به همین دلیل آن غیر معمول نیست که افراد چاق از سوء تغذیه و بسیاری دیگر از مشکلات مربوط به سلامت رنج می برند. پس این یک پیام است، عسل در مقابل شکر: اگر شما در حال مراقبت از وزن خود هستید، عسل انتخاب هوشمندانه تری از قند است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *