چریش یک گیاه ضد سرطان ،ضد باکتری و گرمابخش!

چریش ، گیاه ضد سرطان

چریش گیاه ضد سرطان است که  از خواص دارویی افسانه‌ای بسیاری برخوردار است اما یکی از مهم‌ترینِ آنها از بین بردن سلول‌های سرطانیست. در بدن همه ما سلول‌های سرطانی وجود دارد، اما این سلول‌ها به طور طبیعی، بی‌نظم و سازماندهی نشده هستند. اما اگر خودتان شرایط خاصی را در بدنتان فراهم کنید، آنها مجال سازماندهی می‌‌یابند. جهش از یک خطای جزئی به یک جنایت سازمان‌یافته و بروز فاجعه‌ای عظیم. مادامی که این سلول‌ها بی‌هدف این‌طرف و آن‌طرف می‌چرخند، مشکلی پیش نمی‌آید. اما به محض اینکه همه یک‌جا جمع می‌شوند، فاجعه‌ای به وقوع می‌پیوندد. مصرف روزانه مقدارکمی چریش که یک گیاه ضد سرطان است، تعداد سلول‌های سرطانی را از حد نصاب کمتر نگه می‌دارد، بنابراین امکان تجمع و حمله به دستگاه‌های مختلف بدن برایشان فراهم نخواهد شد.

خواص ضدباکتریایی چریش

دنیا لبریز از باکتریست. بدن نیز همین‌طور مملو از باکتریست. در وجود شما موجودات میکروارگانیسم فراوانی زندگی می‌کنند که ورای تصور شماست. بدون آنها امکان هضم هیچ چیزی برای شما وجود ندارد، در حقیقت امکان حیات شما نیز وجود نخواهد داشت. اکثر باکتری‌ها مفیدند اما برخی از آنها دردسر سازند. بدن شما به طور مداوم در حال صرف انرژی برای کنترل آنهاست. اگر میزان باکتری‌های مضر افزایش یابد، احساس ضعف می‌کنید زیرا سیستم دفاعی بدن مجبور به صرف انرژی مضاعف برای مقابله با آنها خواهد شد.

با مصرف خوراکی و موضعی چریش می‌توانید باکتری‌ها را کنترل کرده، زمینه رشد فزاینده آنها را از بین ببرید و بدین ترتیب مجبور نیستید تا انرژی بدن را صرف مقابله با آنها نمائید. چریش علاوه بر آنکه یک گیاه ضد سرطان است ضد باکتریایی نیز هست و اگر روزانه میزان معینی چریش مصرف نمائید، باکتری‌های مضر روده‌ای را نابود خواهد کرد و به طور کلی روده شما پاک و عاری از هرگونه عفونت خواهد ماند.

همچنین اگر در نقاط خاصی از بدن بوی نامطبوعی به مشام می‌رسد، بدین معناست که میزان فعالیت باکتری‌ها در آن نقطه زیاد است. تقریبا همه به نوعی متحمل مشکلات پوستی خفیفی هستند. اگر مقداری برگ چریش را پیش از استحمام روی پوست خود مالیده و اجازه دهید تا مدتی باقی مانده و خشک شود و سپس با آب بشوئید، نقش پاک‌کننده ضدباکتریایی خوبی را برایتان ایفا خواهد کرد.

شیوه دیگری از کاربرد موضعی چریش: چند برگ چریش را به مدت یک شب در آب خیس کنید و صبح با این آب استحمام کنید. اگر بدن خود را با آب چریش بشوئید، پوستی پاک و درخشان برایتان به ارمغان می‌آورد.

خواص چریش برای مرتاض‌های سادانا

برای یک هاتایوگی، مصرف چریش بسیار مهم است زیرا بدن آنها را تا حدودی به طبیعت اوشنا سوق می‌دهد. اوشنا به معنای سوختگیری می‌باشد. برای سادهاکا که در عوالم ناشناخته سیر می‌کنند، همراه داشتن کمی سوخت اضافه برای مواقعی که دستگاه‌های بدن به انرژی بیشتری نیاز پیدا کردند، قابل اطمینان‌تر است. ضروریست که شعله آتش را کمی افروخته‌تر از حد معمول نگه دارید. هنگامی که بر بدن طبیعت شیتا غالب شود، توانایی انجام فعالیت زیاد از فرد گرفته می‌شود. اما اگر بدن خود را به سوی طبیعت اوشنا سوق دهید، حتی اگر سیاحت کرده و با هر چیزی روبرو شوید این آتش مضاعف همواره مشتعل خواهد ماند و از عهده نفوذ عوامل خارجی برخواهد آمد. چریش در این مسیر نقش پشتیبانی قدرتمند را ایفا می‌کند.

چریش گیاه ضد سرطان

نکاتی که باید مد نظر داشته باشید

مد نظر داشته باشید، در صورت مصرف بیش از حد، چریش موجب نابودی نطفه می‌گردد. خانم‌های باردار در چهار تا پنج ماه اول بارداریکه جنین در حال رشد است نباید چریش مصرف کنند. چریش صدمه‌ای به تخمدان وارد نمی‌کند اما دمای مضاعفی در آن ناحیه ایجاد می‌کند و درهنگام بارداری که دمای بدن به طور طبیعی بالاست، این گرمای مضاعف ممکن است باعث از بین رفتن نطفه گردد. خانم‌هایی که قصد باردار شدن دارند نباید چریش مصرف کنید زیرا موجب گرمای مضاعف شده و این امر تهدیدی مشابه با یک جسم خارجی برای جنین محسوب می‌شود.

اگر دمای بدن بالا رود تغییرات خاصی در دستگاه‌های بدن رخ می‌دهد، که زنان بیش از مردان متوجه این موضوع خواهند شد. بعد از آغاز مصرف روزانه چریش، فواصل چرخه قاعدگی برخی از خانم‌ها کوتاه‌تر می‌شود. در این موارد فقط کافیست آب بیشتری بنوشید. اگر نوشیدن آب به تنهایی برای کاهش دمای بدن کفایت نکرد، یک برش کوچک لیمو یا کمی آب لیمو به آب مصرفی خود اضافه نمائید . گزینه‌ دیگر مصرف روغن کرچک است. اگر مقدار کمی از آن را به داخل ناف، اطراف چاکرای قلب، چال گردن و پشت گوش خود بمالید، بی‌درنگ احساس خنکی خواهید کرد.

منبع :مجله سلامت

خواص گیاه چریش

بسیار دشوار است که تمامی خواص شفا بخش درخت چریش را معرفی کنیم چرا که این خواص بسیار زیاد است. به دلیل خاصیت ضد ویروسی، ضد قارچی، ضد انگلی و ضد عفونی کنندگی برگ های چریش،از زمان های قدیم از این برگ ها برای پاک کردن خون استفاده می شود.

علاوه براین، از برگ چریش برای درمان اختلالات چشمی نظیر ورم ملتحمه، بیماری های پوستی مانند آکنه و روزاسه، زخم معده، بی اشتهایی، دیابت، بیماری لثه، تب، اختلالات کبدی و ورم مفاصل استفاده می شود. همچنین مصرف این برگ ها برای قلب بسیار مفید هستند و مانع لخته شدن خون می شوند. از این برگ ها می توان برای پیشگیری از حاملگی استفاده کرد چرا که خاصیت اسپرم کشی دارند. اگر حامله هستید، قصد حامله شدن دارید و یا دوره ی شیردهی به نوزاد خود را سپری می کنید به هیچ عنوان از محصولات چریش استفاده نکنید چون می تواند موجب سقط جنین یا مسمومیت نوزاد به هنگام شیردهی شود.

از روغن چریش در صابون، لوسیون، ماسک صورت، شامپو و خمیر دندان استفاده می شود. به این دلیل که برای درمان عفونت های قارچی، بر طرف کردن خشکی پوست سر، از بین بردن شوره سر، جلوگیری از سفید شدن زودرس مو و درمان التهاب لثه کمک می کند. روغن چریش خشکی پوست را بر طرف می کند و باعث تسکین خارش، قرمزی پوست و حساسیت پوست می شود.

چریش گیاه ضد سرطات

همچنین از این روغن در درمان آبله استفاده می شود چون موجب تسکین حساسیت های پوستی ای می شود که ویروس آبله ایجاد می کند. چریش با باکتری های عامل جوش و آکنه مبارزه می کند و به این طریق می تواند سطح سلامتی پوست را بالا ببرد. بر خلاف آنتی بیوتیک ها، وقتی چریش با باکتری ها مبارزه می کند با گذشت زمان، این باکتری ها در برابر این گیاه مقاوم نمی شوند، حال آنکه با مصرف آنتی بیوتیک به مرور زمان باکتری ها خود را در برابر آن مقاوم می کنند. همچنین از این روغن در درمان ورم مفاصل و دردهای عضلانی استفاده می شود و شیوه درمانی در این موارد این است که این روغن را بر روی پوست آن محل خاص ماساژ می دهند.

پس از اشاره به استفاده هایی که می توان از این گیاه کرد، حال این سوال پیش می آید که چطور باید این گیاه را وارد زندگی روزانه خود کرد؟ در ادامه به برخی از موارد استفاده ام از این گیاه اشاره خواهم کرد، شما نیز می توانید بعضی از آن ها را انتخاب کنید و روزانه به کار ببرید.

هر روز صبح از خمیرداندانی استفاده می کنم که حاوی روغن چریش است. این کار موجب سلامت لثه ها و نیز مانع جرم گرفتگی دندان هایم می شود.

پس از شستن صورتم، از لوسیونی حاوی روغن چریش استفاده می کنم. با این اقدام نه تنها در تمام طول روز رطوبت پوستم حفظ می شود بلکه موجب از بین رفتن هر نوع باکتری ای می شود که بر روی پوستم وجود دارد و می تواند عامل بروز جوش شود.

برای درخشندگی و سلامت پوستم، هفته ای یک بار از ماسک پوست چریش استفاده می کنم.

هر دو هفته یک بار، برای سم پاشی طبیعی سبزیجات باغ منزلم، روغن چریش را بر رویشان اسپری می کنم و از فوائد این سم کش طبیعی و غیر شیمیایی بهره می برم. با این کار از نفوذ مواد شیمیایی سمی به سبزیجات جلوگیری می کنم.

یک ماه از سال(در فصل بهار)، قرص چریش می خورم تا هر گونه سمی که درون بدنم جمع شده و هر نوع انگلی از بدنم خارج شود.

همانطور که فهمیدید من یکی از طرفداران اصلی درخت چریش هستم و به دلیل خواص درمانی اش همواره طرفدارش خواهم بود.

منبع : الو دکتر

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *