عسل...

خرید عسل طبیعی

خرید عسل طبیعی و پیدا کردن فروشنده مورد اعتماد گاهی برای ما مشکل بوده. سایت مینوشهد بعد از چند سال فروش موفق و پایداری مشتریان با اطمینان میگیم که ما موفق بودیم و تونستیم رضایت بیش از 98 درصد مشتریان رو جلب کنیم. راز موفقیت و رضایت مشتریان ما در فروش عسل طبیعی چیه؟

مینوشهد یک برند عسل نیست بلکه بهترین عسل ها رو از بین برند های مختلف انتخاب میکنه و بعد از اطمینان از طبیعی بودن و کیفیت طریق روشهای علمی و معتبر مطابق با استاندارد های اروپا، اونهارو به مصرف کننده معرفی می کنه در واقع به شکل یک کارشناس یا ناظر کیفیت عمل میکنه. به همین خاطر مشتری میتونه با خیال راحل از سایت مینوشهد خرید کنه. عسل خریدنیه ولی اعتماد خریدنی نیست…

عسل درمانی : درمان مشکلات پوست با عسل

طب الشفاء با عسل

درمان بیماری های پوستی با استفاده از عسل طبیعی امکان پذیر است.در طب سنتی اسلامی بارها عسل درمانی  سنتی مورد توجه پزشکان بوده است. عسل درمانی از عناصر اصلی درمان بیماری های پوستی است.در طب سنتی، مزاج عسل اهمیت دارد. و درمان‌کننده درد است و ترکیب‌های آن خیلی مهم تلقی نمی‌شود. مزاج زنبور گرم و خشک است و عسلی که تولید می‌کند، مزاج گرم و تر دارد. اگر عسل به شکل مصنوعی با قند، ویتامین‌ها و مواد معدنی تهیه شود، اصلا خاصیت درمان بیماری های پوستی را ندارد. هرچه عسل طبیعی‌تر باشد، گرمی و تری آن بیشتر و خواص آن قابل‌توجه‌تر است. از نظر ترکیبات، عسلی که زنبور آن را با نشستن روی گیاهانی نظیر آویشن و گون می‌سازد، مفیدتر از عسلی است که از قندی که گاه به زنبور داده می‌شود تا عسل بسازد، تولید شده است اما از نظر درمانی، حتی این نوع عسل هم مزاج گرم دارد و در درمان بیماری‌ها تاثیر دارد.
درمان بیماری های پوستی , خواص عسل

درمان بیماری های پوستی با عسل

عسل و خشکی پوست

می‌توانید از عسل به تنهایی استفاده کنید اما اگر به عسل روغن بادام یا روغن بنفشه بیفزایید، اثر مرطوب‌کنندگی آن چند برابر می‌شود. به ازای هر قاشق مرباخوری عسل، یک قاشق مرباخوری روغن بیفزایید و با دست لایه‌ای را به صورت بمالید و ماساژ دهید و اجازه دهید تقریبا ۱۵ دقیقه روی صورت بماند به طوری که وقتی دست روی صورت می‌مالید، به دست نچسبد و خشک و سخت شده باشد. در این زمان ماسک را با آب ولرم از روی پوست پاک کنید.

 

عسل و جوش صورت

 

ممکن است علت این جوش گرمی باشد. در این صورت ماسک عسل، شیر و آبلیمو بهترین توصیه برای شماست. این ماسک باعث سفیدی و رفع قرمزی و برطرف شدن جوش‌ها می‌شود. از هر کدام از این مواد یک قاشق مرباخوری با هم مخلوط کنید و ۱۵ دقیقه روی صورت ماساژ دهید.

 

عسل و لک پوستی

 

دلیل بروز این لک‌ها مشکلات کبدی است. پس ابتدا باید کبد را درمان کرد. در کنار این مساله ماسک عسل و سیب رنده شده یا عسل و ژل آلوئه‌ورا توصیه خوبی است و باعث روشنی پوست می‌شود. یک قاشق مرباخوری عسل را با یک سیب متوسط پوره شده مخلوط کنید و روی صورت ماساژ دهید.

 

عسل و بی‌رنگی پوست

برای سرخ و سفید شدن پوست صورت و درمان بیماری های پوستی، عسل را با مقداری کمی دارچین مخلوط کنید و روی پوست قرار دهید. این ماسک به‌ویژه برای خانم‌هایی که مزاج سرد دارند، مناسب است. اگر مزاج گرمی دارید و جوش می‌زنید یا به گرمی‌ها حساس هستید، این ماسک را استفاده نکنید. یا قبل از استفاده آن را روی ناحیه کوچکی زیر بازو نزدیک زیربغل که پوست حساسی دارد، امتحان کنید. اگر دچار سرخی و حساسیت شدید، این ماسک را نزنید.

عسل و زخم

 

یکی از خواص مهم عسل خاصیت ضدعفونی‌کنندگی آن است. عسل نه ترش می‌شود نه کپک می‌زند. یعنی میکروب در آن رشد نمی‌کند پس برای زخم، بریدگی، سوختگی و ترک‌های لب بهترین درمان عسل درمانی است. عسل به بهبود سریع‌تر زخم و رفع جای آن و همچنین درمان بیماری های پوستی کمک می‌کند. تری عسل مانع از خشکی پوست ناحیه می‌شود. و گرمی آن انرژی لازم را تامین می‌کند و مانع از مرگ سلول‌های اطراف زخم خواهد شد. و باعث جوش‌خوردگی سریع‌تر زخم و رفع جای آن می‌شود.

عسل و اگزما

برای رفع اگزما در عسل درمانی باید خشکی پوست را درمان کرد. برای این منظور عسل را با روغن زیتون یا آلوئه‌ورا یا روغن بادام شیرین یا اگر مزاج گرمی دارید با روغن گل بنفشه مخلوط کنید. روی محل اگزما بگذارید و بعد از یک ربع با آب ولرم بشویید. این کار را می‌توانید چند مرتبه در طول روز تکرار کنید.

طب سنتی، عسل و بیماری‌های پوستی

 

در طب سنتی، ‌اعتقاد بر این است که عسل به ۲ شیوه باعث درمان بیماری های پوستی می‌شود.گرمی آن مرهم بیماری‌هایی است که علت آنها کاهش جریان خون زیر پوست است.تری عسل نیز درمان‌کننده بیماری‌هایی است که در نتیجه خشکی پوست ایجاد می‌شوند. برخی بیماری‌ها نیز به دلیل اختلال‌های غدد چربی بروز می‌کنند. از آنجا که چربی‌ها مزاج سرد دارند، در بیشتر موارد با گرمی عسل از بین می‌رود.

منبع :دکتر محمد فصیحی دستجردی

متخصص بیماری‌های عفونی و محقق طب سنتی

 

 

1 thought on “عسل درمانی : درمان مشکلات پوست با عسل”

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *