عسل و زرد چوبه بهترین آنتی بیوتیک طبیعی!

آنتی بیوتیک بسازید!با ترکیب عسل و زردچوبه

عسل و زردچوبه ترکیبی شگفت انگیز…

بهتر است برای بیماری های  ساده تر به سراغ داروهای شیمیایی نرویم و درمان های طبیعی را انتخاب کنیم، داروهای طبیعی عوارض کمتری ایجاد میکنند و برای سلامتی بدن مناسب ترند. عسل و زردچوبه موادی هستند که در بیشتر خانه ها یافت می شوند. عسل یک آنتی بیوتیک طبیعیست که خاصبت ضد میکروبی دارد و همچنین زردچوبه هم یکی از مواد غذاییست که سرشار از خواص درمانیست.با ترکیب این دو ماده ی خوراکی مغذی میتوان یک آنتی بیوتیک خانگی برای انواع بیماری ها تهیه کنیم.

برخی عوارض آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک ها باعث از بین رفتن باکتری های مفید روده ها می شوند، و در بعضی موارد آلرژی های پوستی ایجاد کرده و باعث بروز مشکلات گوارشی می شوند. به همین علت بهتر است برای سرماخوردگی های ساده و بیماری هایی از این دست سریع به سراغ آنتی بیوتیک های شیمیایی نروید. جایگزین های طبیعی مناسبی برای آنتی بیوتیک ها وجود دارند. کافی است شروع کنید و با ترکیبات ساده آنتی بیوتیک های خانگی و بدون عوارض را بسازید.

آنتی بیوتیک عسل و زردچوبه

عسل و زردچوبه خواص ضدباکتریایی و ضدویروسی دارند و به تقویت دستگاه ایمنی بدن کمک می کنند. این دو ترکیب طبیعی حتی به طور جداگانه نیز برای مقابله با ویروس ها، باکتری ها و تمام میکروارگانیسم هایی که در عملکرد بدن اختلال ایجاد می کنند استفاده می شوند. با این حال ترکیب این دو برای ساخت یک آنتی بیوتیک موثرتر است و خواص آن ها را بیشتر می کند.

خواص زردچوبه

 زردچوبه

بیشتر مردم از زردچوبه به عنوان ادویه استفاده میکنند و از خواص درمانی این ادویه بی خبرند.زردچوبه حاوی بیش از ۱۵۰ نوع خاصیت درمانی است که میتوان به قدرت ضدالتهابی، خواص ضدمیکروبی و آنتی اکسیدانی آن اشاره کرد. بیشترخواص زردچوبه از وجود ترکیبی به نام کورکومین ناشی می شود. این ترکیب فعال باعث کنترل التهاب بدن شده و مولکول های خطرناک را نابود می کند. زردچوبه قدرت تخریب باکتری هایی مانند هلیکوباکتری (مسئول اصلی زخم معده و بیماری های گوارشی) را نیز دارد.

خواص عسل

خواص درمانی عسل طبیعی بر کسی پوشیده نیست و کمتر کسی از خاصیت درمانی این ماده مغذی بی خبر است.عسل حاوی ویتامین ها و اسیدهای آمینه ضروریست و یک میکروب زدای طبیعیست که میتوان از آن به عنوان یک انتی بیوتیک طبیعی در ترکیب داروهای خانگی استفاده کرد .عسل دارای آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضدالتهابی قدرتمندیست است که با آسیب های اکسیداتیو ناشی از فعالیت رادیکال های آزاد و سموم مقابله می کند. عسل همچنین در درمان زخم ها و سوختگی های سطحی موثر است. چون التیام بخش پوست بوده و از بروز عفونت ها پیشگیری می کند.

 عسل یک آنتی بیوتیک طبیعیست

 

روش تهیه آنتی بیوتیک عسل و زردچوبه

این آنتی بیوتیک طبیعی یک جایگزین مناسب برای انواع شیمیایی داروها است و باعث نابودی باکتری ها و ویروس های موجود در بدن می شود. شما می توانید از این آنتی بیوتیک پرخاصیت برای پیشگیری از بیماری استفاده کنید و یا به محض مشاهده نخستین علائم بیماری های عفونی یا ویروسی به سراغ آن بروید. ترکیبات این آنتی بیوتیک در معرض دسترس بوده و تهیه آن ساده است. البته توصیه می شود در هنگام خرید عسل دقت کرده و از انواع طبیعی و باکیفیت آن خریداری کنید.

ترکیبات لازم

عسل طبیعی: ۱۰۰ گرم (حدود یک سوم لیوان)
زردچوبه: ۱۰ گرم (حدود ۱۱ قاشق)

روش تهیه ترکیب عسل و زردچوبه

داخل یک ظرف شیشه ای، عسل و زردچوبه را با هم ترکیب کنید و بهم بزنید تا  یکنواخت شود. اجازه دهید مواد به مدت یک شب کامل استراحت کند.

 

روش مصرف عسل و زردچوبه

با بروز اولین علائم سرماخوردگی یا بیماری های مشابه در روز اول هر یک ساعت یکبار نصف قاشق از این آنتی بیوتیک طبیعی را بخورید. در روز دوم هر دو ساعت یک بار نصف قاشق مصرف کنید و در روز سوم، سه بار در روز نصف قاشق از این ترکیب بخورید.

ترکیب عسل و زردچوبه را در دهان بگذارید و تا به طور کامل ذوب شود. شما می توانید از این دارو به عنوان مکمل درمانی بیماری های تنفسی مختلف هم استفاده کنید. در این صورت نیز می توانید روزانه ۳ مرتبه نصف قاشق از این آنتی بیوتیک را مصرف کنید. توصیه می شود این میزان را در شیرکاکائو حل کرده و میل کنید.

برای پیشگیری از بیماری نیز می توانید سه مرتبه در هفته ۱ قاشق (حدود ۷ گرم) از این آنتی بیوتیک را میل کنید. یادتان باشد که این آنتی بیوتیک سالم و تهیه آن ساده است. بنابراین برای ارتقای سلامتی خود و جلوگیری از عوارض آنتی بیوتیک ها این دارو را برای خود تهیه و همان گونه که اشاره شد مصرف کنید.


منبع: behdashtnews

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *