کدام عسل مناسب شماست؟

نکاتی که قبل از خرید عسل باید بدانید…

عسل مناسب چه نوع عسلی است؟در این مقاله مینو شهد این موضوع (عسل مناسب)را بررسی کرده است.در دیدگاه عموم  این ماده پر ارزش را به چشم یک ماده فوق العاده گرم نگاه می کنند و فکر می کنند که با خوردن اندکی از آن دچار گرمی خواهند شد و بعضی از افراد که بدنشان گرمی نمی پذیرد نیز به خاطر این عقیده و این واکنش از خوردن این ماده پر ارزش امتنا می کنند.

مصرف عسل باید متناسب با نیاز و مزاج فرد صورت بگیرد در غیر این صورت فرد مصرف کننده دچار مشکل خواهد شد و و از ویژگیهای این محصول بی بهره خواهد ماند چیزی که هم اکنون  بعلت نبود اطلاعات عرضه کننده و مصرف کننده رعایت نمیشود.

عسل

عسل ماده ایست که زنبور آن را از شیره گلها و گیاهان جمع آوری میکند و پس از کار فراوان که بیشتر آن در کندو انجام میگیرد  زنبور این شیره آبکی  را به عسل تبدیل می کند. این شیره خصوصیات آن گیاهی را دارد که زنبور عسل این شیره را از آن جمع آوری کرده است. ما همگی میدانیم که تمامی گیاهان دارویی دارای خصوصیات متفاوت و طبع های متفاوتی هستند پس عسل نیز میتواند به واسطه این که از این گیاهان تولید شده دارای ویژگیهای متفاوتی از هم باشد اصولا  پوشش گیاهی مناطق سردسیری مثل آذربایجان دارای طبع گرم و مناطق گرمسیر دارای طبع سرد میباشند

برای بدست آوردن این اطلاعات ما باید به گیاهی که زنبور از آن تغذیه کرده رجوع کنیم. مثلا عسل آویشن از بهترین و مرغوبترین های ایران وجهان بشمار میرود ودارای ویژگیهای مخصوصی است. این عسل مناسب دارای طبع بسیار گرم و خشکی می باشد و دارای خواص درمانی بیشماری نیز هست عسل آویشن برای افرادی که دارای طبع گرم هستند توصیه نمیشود این افراد با خوردن این عسل (به شرطی که خالص باشد ) به احتمال زیاد دچار گرمازدگی و واکنشهای (گر گرفتگی جوشهای در بدن وصورت) خواهند شد. تجربه نشان داده که افراد بعلت مشکلات اینچنینی از عسل استفاده نمیکنند.اینگونه افراد باید از عسلهایی که طبع آن ملایم تر است و متناسب با مزاجشان می باشد استفاده کنند مثل عسل گون، گشنیز و یا عسل کنار . عسل کنار یا سدر یکی از مرغوبترین و با ارزشترین های ایران است که به واسطه ارزش غذایی بالا و خصوصیات  منحصر به فردش طرفداران زیادی دارد، درخت کنار یا سدر توسط زنبور عسل تولید می شود طبع این عسل سرد و معتدل است و دارای پروتئین خاصی می باشد که فقط در این گیاه به وفور یافت میشود. این عسل برای افرادی که طبع و مزاج آنها گرم و خشک است توصیه میشود و افرادی که مزاج آنها سرد است و یا سردی بدن آنها را گرفته است نباید از این نوع استفاده کنند این گونه افراد بهتر است از عسلهای دارای طبع گرم استفاده نمایند. اغلب عسلهای تولید شده در جنوب و مناطق گرمسیر کشور دارای طبع سرد و یا ملایم می باشند جز موارد استثنا (که در آن مناطق گیاه با طبع گرم و خشک میروید) اکثر عسلهای بهاره نیز دارای طبع ملایم میباشند

اصولا برای استفاده و جواب دهی باید مزاج خود را بشناسید و متناسب با ان مزاج اقدام  به مصرف این ماده با ارزش غذایی بکنید . شایان ذکر است که متاسفانه در ایران مراکز تخصصی انگشت شمار است و مردم دسترسی به چنین مراکز تخصصی را ندارند و این ماده پر ارزش در همه جا و بدست همه کس عرضه میگردد بی انکه عرضه کنندگان ان آشنایی و تخصص لازمه را داشته باشند  که جای بس تاسف دارد زیرا ما اعتقاد داریم که جهت کسب نتایج قابل توجه باید مزاج فرد مصرف کننده مشخص گردد و متناسب با نیاز فرد اقدام به تجویز برای درمان وی گردد در غیر اینصورت نتیجه حاصله شده راضی کننده نخواهد بود و وجهه این ماده پر ارزش زیر سوال خواهد رفت

مصرف مواد غذایی مناسب و همسو با مزاج و طبع افراد کمک می کند تا ما در زندگی کمتر با اختلال ها، بیماری ها و تنش های جسمی و روحی روبه رو شویم و در مقایسه با افراد دیگر سلامت بیشتری داشته باشیم. با مطالعه شناخت طبع و مزاج، می توانید تا حدود زیادی با نوع مزاج و طبع خود آشنا شوید. اگرچه برای شناسایی دقیق تر و مطمئن تر مزاج و طبع بدن توصیه می کنیم با یک متخصص طب سنتی در این زمینه مشورت کنید

انواع عسل

طبیعی

شیرین و غلیظ است. زنبورهای کارگر به دشت و صحرا رفته و شهد گل‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و با خود به کندو می‌آورند. سپس مراحل تولید را روی شهدها انجام می‌دهند. این عسل همه نیازهای غذایی یک آدم بالغ را بر طرف می‌کند.

تغذیه‌ شده

شیرین است. زنبورهای کارگر به دشت و صحرا رفته و شهد گل‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و به کندو برمی‌گردند. در کنار کندو زنبوردارهای گرامی شربت و شهد و شکر و قند و … برای تغذیه زنبورها کنار گذاشته‌اند و زنبورها از این مواد نیز تغذیه می‌کنند. این عسل کیفیت و خاصیت عسل طبیعی را ندارد اما بی‌کیفیت و بی‌خاصیت هم نیست. ساکارز عسل تغذیه‌ای بالای ۵٪ است.

شکری

شیرین است. زنبورهای کارگر به دشت و صحرا نمی‌روند تا شهد گل جمع کنند بلکه شکرها و شربت‌هایی که زنبوردارها برایشان آماده کرده‌اند را می‌خورند. این عسل طعم و عطر گل را ندارد و بیشتر مزه قند می‌دهد. وزن عسل شکری از عسل طبیعی و تغذیه‌ای کمتر و درصد ساکارزش بالاتر است و چسبندگی زیادی هم ندارد. اگر هم این عسل شکرک بزند بلورهایش درشت‌تر از عسل طبیعی خواهد بود.

تقلبی (صنعتی)

شیرین (اما در باطن تلخ) است. زنبور؟ هیچ نقشی در تهیه‌ این نوع ندارد! یک عده آدم که انسان نیستند در آزمایشگاه تولید می‌کنند و به اسم عسل طبیعی به مردم می‌فروشند. خوشبختانه با انجام آزمایش می‌شود تشخیص داد این عسل را زنبور درست کرده یا آدم!

عسل‌ها از چه گل‌هایی درست می‌شوند؟

تک گل

عسلی است که فقط از شهد یک نوع گل به وجود می‌آید مثل سدر، کنار، گون، آویشن، اقاقیا و … این عسل‌ها قیمت بالاتر و خاصیت درمانی زیادی هم دارند. عسل صد در صد تک گل کمیاب است و معمولا کمی از شهد گل‌های دیگر همان منطقه نیز در آن عسل وجود دارد.

چهل گیاه

در واقع کلمه چهل گیاه یا هفت گیاه یا…  غلط است، زنبور عسل از این گل به آن گل رفته و شهد گل‌های رنگارنگ و مختلف را با هم مخلوط می‌کند و یک عسل جدید می‌سازد. این عسل دارای خواص درمانی زیادی است.

موم دار

سرشار از گرده گل و بّره موم است و اگر حرارت ندیده باشد خاصیت زیادی خواهد داشت. و اینکه آن دسته آدم‌هایی که در آزمایشگاه عسل می‌ساختند را به یاد می‌آورید؟ همان‌ها با پارافین (مواد اولیه شمع) موم درست می‌کنند و به خورد مردم می‌دهند!

معمولا تکه مومهایی که در ظروف عسل است طبیعی نیست، زیرا برای ساخت هر کیلو موم، زنبور عسل به شش کیلوگرم عسل نیاز دارد به همین دلیل بعید است زنبور دار موم را بفروشد یا حداقل هم قیمت عسل بفروشد

عسل بهاره

این عسل در اواخر فصل بهار و از شهد گل‌های بهاره درست می‌شود مثل عسل اقاقیا، مرکبات، زردآلو، گلابی، بادام و …

عسل پاییزه

این عسل از ابتدای تابستان تا اواسط پاییز درست می‌شود و بیشتر از شهد گیاه‌های صحرایی بدست می‌آید.

باورهای اشتباهی که وجود دارد

عسل خوب شکرک نمی‌زند!

شکرک زدن عسل نه تنها دلیل بر بد بودن عسل نیست بلکه نشانه سالم بودن و حرارت ندیدن و با شکر و جوهر لیمو مخلوط نشدن آن است!

عسل خوب تیره‌ است!

رنگ عسل‌ها از رنگ زرد روشن تا رنگ قهوه‌ای تیره و قرمز کم‌رنگ و سبز نباتی و …. متفاوت است و بستگی دارد زنبورها شهد چه گلی را مکیده باشند.

عسل خوب کش می‌آید!

میزان چسبندگی و غلظت انواع عسل با هم فرق می‌کنند و بستگی به میزان آب و رطوبت  آن دارد.

طبع عسل گرم است!

طبع عسل بستگی به تغذیه زنبور دارد. (در واقع اکثر عسل ها متعادل هستند)

عسل زنبور وحشی بهترین عسل است!

عسل‌هایی که در کندوها تولید می‌شوند نیز می‌تواند به مرغوبی عسل زنبور وحشی باشد.

عسل مدفوع زنبور است!

اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم عسل آب‌دهان زنبور است!

عسل مناسب

نکته مهم شایعاتی مبنی بر اینکه به نوع های مختلف از جمله ریختن عسل بر روی خاک و روزنامه یا اینکه مورچه عسل طبیعی نمیخورد یا عسل طبیعی گلو را نمیزند و تست هایی که میشود کیفیت عسل مناسب را تشخیص داد در بین عموم و عسل فروشان فراوان است. اینها هیچکدام دلیل و پایه و اساس علمی ندارند و نمیتوان در مورد همه عسل ها به طور مساوی ازین شایعات تبعییت کرد

کیفیت عسل را فقط در آزمایشگاه های معتبر میتوان به اطمینان رساند. گاهی اوقات خود زنبور دار اطمینان در وضعیت علمیه عسل ندارد چطور بدون آزمایش و آنالیز معنبر برای عسل تولیدی خود قسم میخورد؟

عسل طبیعی و با خلوص بالا در ایران بر اساس استاندارد اروپا ارزیابی میشود که جدول آن را میتوانید ملاحظه بفرمایید

جدول استاندارد عسل طبیعی , عسل مناسب

در بازار عسل هایی بفروش میرسد که در تبلیغات ساکارز  زیر ۱% یا ۲% به چشم میخورد

در ایران تقریبا چنین درصد خلوصی امکان پذیر نیست زیرا گیاهان خود دارای قند هستند و تا حدی زنبور دار مجاز به استفاده شربت شکر است که زنبور سالم در کندو بماند، در کل استاندارد اروپا سختگیرانه در این زمینه حد و حدود مشخص کرده است. عسلی که طبق استاندارد باشد به معنای خلوص عالی و قابل اعتماد است و میتوان از آن جهت مصارف درمانی استفاده کرد و چندان تفاوتی از نظر خلوص با عسل های کوهی (وحشی) که با قیمت های بسیار بالا بفروش میرسد ندارد

ژل رویال یکی دیگر محصولات زنبور عسل است با ژل رویال و خواص آن آشنا شوید

با برخی از خواص بی نظیر عسل و دارچین آشنا شوید

منابع

کتاب اول

آورین

2 thoughts on “کدام عسل مناسب شماست؟”

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *