درمان بیماری ها با عسل

این بیماری ها را با عسل درمان کنید

درمان با عسل موضوع مقاله امروز مینو شهد است،همراه ما باشید

اما قبل از شروع تاکید می کنیم با وجود اینکه کلیه مطالب ارائه شده صرفا بر اساس کتب و سایتهای علمی می باشد لیکن فقط و فقط تحت نظر پزشک معالج استفاده گردد.

دستورات ارائه شده بر اساس حروف الفبایی بیماریها دسته بندی شده است.

 

درمان با عسل آ

بخش اول 

آب آوردن بدن :

هرگاه دچار این عارضه شدید مقدار ۱۵ تا ۶۰ گرم کوبیده برگ «زنبق» و عصاره آن رابا قدری عسل مخلوط کنید و روزی ۲ قاشق سوپخوری ازآن میل نمایید.

آبریزش چشم :

? سرمه عسل به تنهایی جهت آبریزش چشم مفید است.
? سرمه گلپر با عسل جهت جلوگیری از آبریزش چشم سودمند است.

آسم :

۲۰ تا ۳۰ گرم از ساقه های گلدار و تمیز آویشن خشک را در آب جوش بگذارید تا خوب جا بیفتد و دم بکشد سپس آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید روزانه چهار تا پنج فنجان از آن با فاصله بنوشید.
یک قاشق قهوه خوری از دانه های «رازیانه» را در یک فنجان آب گرم بریزید پس از ده دقیقه آن را صاف کنیدبا عسل شیرین سازید و همه روزه سه فنجان از آن را در سه مرحله قبل از هر وعده غذابنوشید سرفه و ناراحتی های سینه را برطرف می سازد.
نوشیدن یک فنجان قبل از هر وعده غذا از شربت «سنبل الطیب» مفید است برای تهیه این شربت ۶۰ گرم ازریشه سنبل الطیب را در یک لیتر آب نیم گرم بریزید و ۱۲ ساعت کنار بگذارید سپس آن را صاف کنیدوباعسل شیرین سازید.
۲عدد برگ تازه «سوسنبر» رادریک فنجان آب جوش دم کنید اگردسترسی به برگ تازه آن ندارید ۵ گرم برگ خشک آن را در یک لیتر آب جوش دم کنیدبعدآن را صاف کرده باعسل شیرین سازیدو همه روزه از آن بنوشید.
مربای شلغم بسیار مفید است برای تهیه یک کیلو شلغم رارنده کنید و آب و عسل به آن بیفزایید روی اجاق بگذاریدتا خوب بپزد و به شکل مربادرآید.
جوشانده«فراسیون» باانجیروعسل اثری نیکو در معالجه آسم دارد.

آنژین :

مقدار ۲۰ تا ۳۰ گرم«برگ بو»تازه یا خشک را در ظرفی بریزید یک لیتر آب جوش به آن بیفزایید مدت یک ربع کنار بگذارید تاخوب دم بکشد سپس صاف کنیدوباعسل شیرین کنیدروزانه دوتا سه فنجان ازآن (پس از هر وعده غذا یم فنجان) بنوشید.

درمان با عسل ا

اختلالات کلیوی :

 نوشیدن شربت بنفشه بسیار مفید است برای تهیه این شربت ۵۰ گرم گل بنفشه خشک رادریک لیتر آب سرد بریزید و بجوشانیدیک ربع بعد پس از خنک شدن باعسل شیرین سازیدو هرروز سه تا پنج فنجان از آن به فاصله بنوشید.
۲۰ عدد برگ تازه یاخشک زیتون رادر داخل ۳۰۰گرم آب یک ربع بجوشانید صاف کنید وبا عسل شیرین سازید صبح وعصر گرم کنید و بنوشید.بعدهشت روز وقفه بدهید و دوباره یک دوره پانزده روزه را شروع کنید.

اختلالات هاضمه :

۳۰ تا ۵۰ گرم هویج خشک کرده رادر یک لیتر آب جوش بریزید و ۵ دقیقه آن را دم کنید سپس با عسل شیرین سازید و بعداز هروعده غذا یک فنجان ازآن بنوشید.

اختلال حواس :

۳۵ گرم برگ شفتالو و ریشه درخت توت را بجوشانید و صاف کنید و آب آن را با عسل و انجیر بخورید.

اخلاط ریه :

 ۷/۵ گرم فندق با عسل اخلاط سینه و ریه را خارج می کند.

استسقا :

 خوردن عسل با کندر جهت استسقا نافع است.

 خوردن عسل مخلوط با آب مقطربا آب باران بسیار نافع است.

اسهال :

 حضرت علی(ع)می فرمایند : شربتی که از عسل و آب باران تهیه شود طغیان اسهال را فروخواهد نشاند.

 مقدار ۱۵ گرم گرد کوبیده ریشه«ریوند» را در یک لیوان آب نیم گرم با یک قاشق عسل مخلوط کنید و روزی یک لیوان از آن بنوشید.
یک مشت از غده درخت بلوط خشک را خرد کنید وبساییدتا به صورت پودر درآیدهرروز چهاربار نیم تا یک گرم از آن با مقدار کمی آب و یک قاشق عسل مخلوط کرده و بخورید.

اسهال مزمن :

۱۵تا۳۰ گرم برگ خشک درختچه زرشک را در نیم لیتر آب سرد بریزیدوظرف آن را روی اجاق بگذارید تایک دقیقه بجوشد بعدآن را صاف کنیدوباعسل شیرین سازیدوهمه روزه ۳ مرحله هرمرحله یک فنجان در فاصله غذاها میل کنید.

امراض کبدی:

خوردن مداوم معجون شنبلیله ، خشخاش، بادام،آرد گندم و عسل بسیار مفید است.

امراض مقعد :

تخم شوید را بسوزانید و با عسل مخلوط کنید و ضماد کنید اگر عصاره نرم شوید را مخلوط با عسل ضماد کنید مقعد را نرم و درمان می کند.

انسداد مجاری عروق :

عسل عروق را باز میکند.

انگل های معده و روده :

بایستی یکی از میوه های مرکبات را با پوست له کرده و بعد در شربت عسل خیس نموده و بعد درصافی ریخته و با فشار شیره آن را گرفته و شب قبل از خواب بنوشید.

ازدیاد نطفه :

حضرت علی (ع) می فرمایند: شیر و عسل مواد حیاتی رادر نطفه تقویت می کند آنان که از نعمت فرزند محرومند سزاوار است از شیر و عسل آمیخته به هم بنوشند.

درمان با عسل ب

باد کلیه :

اگریک بادام شیرین را ساییده و باعسل بخورید برای درد کلیه مفید است.

بَرَص :

 شخص مبتلا اول با یک تنقیه مسهل معده و روده های خود را پاک کرده وبعد ۱۵ روز متوالی هروز ۱۰ گرم از بذر«غازیاغی» رابا عسل مخلوط کرده میل نمایدبرای نتیجه مطمئن از این دستور این معالجه را در تابستان در روزهای گرم به کاربرید و پس از خوردن آن موضع برص را عریان کرده دربرابر تابش آفتاب قرار دهید تاعرق نماید و آب ننوشید و در فصل زمستان نیز با استفاده از حمام سونا می توان از این دستور نتیجه گرفت.
مالیدن زردچوبه با عسل یا سرکه مفید است.
اگرسیر را در روغن سرخ کنیدو زیادی روغن آن را بگیرید مالیدن آن با عسل مفیداست.
ضماد پیاز باعسل و«باروت» توصیه شده است.

برونشیت :

 مقدار ۲۰ گرم از گل و برگ خشک ختمی را در یک لیتر آب جوشیده بگذارید در حدود ده دقیقه خوب دم بکشد سپس آن را صاف کنیدبعدباعسل شیرین کنید روزانه سه فنجان ازاین دم کرده بنوشید.
 مقدار ۵۰ گرم از گل های خشک یا تازه «آقطی» رادریک لیتر آب بجوشانید پس از صاف کردن خنک کنید باعسل شیرین سازید و سه بار درروز یک فنجان از آن بنوشبد.

بندآمدن قاعدگی :

هرگاه شیافی از پودر بادام تلخ و عسل برداشته شود باز خواهدشد.

بی اشتهایی :

 ۲۰ گرم ساقه های خشک و گلدار پونه کوهی رادریک لیتر آب جوش بریزید به مدت۱۲ دقیقه کناربگذارید تادم بکشدبعد آن را صاف کنیدباعسل شیرین سازید وقبل از هروعده غذایک فنجان ازآن بنوشید.

 ۸ تا ۱۰ گرم برگ تازه ویا ۱۰ گرم برگ خشک «سوسنبر» رادریک فنجان آب جوش بیندازید تابه مدت ۱۲ دقیقه بماند بعدآن را صاف کنیدوباعسل شیرین سازیدو بنوشیداین عمل رادرروز سه الی چهاربار تکرار کنید.

 عسل به تنهایی نیز برای درمان بی اشتهایی مفید است.

بی خوابی :

 مقدار ۲۰ تا ۳۰ گرم از گل های «زیرفون» رادریک لیتر آب بجوشانید بعداز یک ربع صاف کنیدوبا عسل شیرین سازید در شبانه روز سه تا پنج فنجان با فاصله بنوشید.

 مبتلایان به کم خوابی و بی خوابی قبل از خواب چند قاشق مرباخوری عسل میل نمایند.

بوی بد دهان :

 اگر از عفونت دهان باشد استفاده از خمیردندان عسل و نمک (۵واحد عسل + ۲واحد نمک) توصیه می شود.

 اگر از اختلالات گوارشی باشد استفاده از جوشانده عرق نعنا بابارهنگ به این ترتیب که ۱ لیوان عرق نعنا و ۱ قاشق مرباخوری بارهنگ را ده دقیقه آرام جوشانده و بعداز ولرم شدن ۱ قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنیدو شب موقع خواب میل کنید.

درمان با عسل پ

پرسوت :

چنانچه برگ تازه «پنج انگشت» (فلفل بیابانی) راکوبیده بدون آب مانند شامی در روغن سرخ کنید و بعدبا عسل بخورید درمان می شوید انشاا… اگربا خوردن یکی دو دانه ازاین شامی حال شما روبه بهبود رفت معالجه راادامه دهید.

پوست روشن :

به مقدار مساوی عسل و آب لیموی تازه را بصورت موضعی مانند ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت ماساژ دهید و دو بار در روز تکرار کنید تا پوستی روشن داشته باشید.

پیری زودرس: 

در دوران پیری برای حفظ سلامتی غذایی مناسب تر از عسل نیست.به گفته پزشک بزرگ کشورمان ابوعلی سینا عسل جوانی جاودان و اکسیر جوانی است.

پینه :

 اگرشما عسل تازه را روی پینه های دست و پا و زبری های زانو و آرنج بمالید آنهارااز بین خواهدبرد.

 اگر ضماد پنیربا عسل راروی پینه های دست و پا بمالید آنهارا برطرف می نماید.

پیوره :

مالیدن کوبیده میوه سرو با عسل مفید است.

درمان با عسل ت

تب :

 مقدار ۵۰ گرم از گل های خشک یاتازه «آقطی» رادر یک لیتر آب بجوشانید پس از صاف و خنک کردن با عسل شیرین سازید سه بار در روز هر بار یک فنجان از آن بنوشید.

 حدود ۵۰ گرم برگ مخلوط با پوست ساقه نوشاخه های جوان (خشک یاتازه) درخت زیتون رادر یک لیترآب به مدت یک ربع بجوشانیدو یک ربع کنار بگذارید سپس صاف کرده با عسل شیرین سازید درهرروز سه بار هرباریک فنجان میل کنید.

تراخم :

 سرمه «سندروس» با عسل مجرب است.

ترش کردن :

 ۲۰ گرم «برگ بو» تازه یا خشک رادریک لیتر آب جوش بریزید چهل گرم پوست نارنج به آن اضافه کنید ده دقیقه کناربگذارید تا خوب جابیفتد بعدآن را صاف کنیدو باعسل شیرین کرده بعداز هروعده غذا یک فنجان میل کنید.

تنگی نفس :

 عسل آویشن شیرازی تجویز می شود.

 جوشانده «فراسیون» با انجیر و عسل اثری نیکو درمعالجه دارد البته فراسیون پادزهر قارچهای سمی است و خطر آن برای سقط جنین زیاد است.

 ۳۷ گرم دانه اسفند رابا چهار برابر آب بجوشانید وبعد صاف کنید وبا ۱۰۰ گرم  عسل و ۷۰ گرم روغن کنجد مخلوط کرده و به تدریج یک ماه بخورید.

 مخلوط «برگ بو» با عسل چه به صورت معجون و چه به صورت حب مفید است.

درمان با عسل ج

جراحات سرطانی :

ضماد نخود با عسل توصیه شده است.

جَرَب :

 آب برگ «شاهتره» با عسل و تمر هندی جهت درمان جرب تجویز شده است.

جنون :

هرگاه پخته «توت ترش » رابا عسل و انجیر مخلوط کنید درمان کننده خواهد بود پخته برگ آن نیز همین خاصیت را دارد.

جوش سر :

ضماد خاکستر چوب زیتون با عسل وآب میوه زیتون برای جوش های سر نافع است.

جوش های جلدی :

اگر رب انار رابا عسل مخلوط کنید، برای معالجه بثورات جلدی مصرف آن از خارج مفید است.

جوش های خارش دار :

ضماد تخم گشنیز مخلوط با عسل و روغن زیتون نافع است.

جوش های دهان :

مضمضه(حرکت دادن مایع در دهان ) عصاره مایع «خارخاسک» با عسل جهت جوش های دهان مفید است.

جوش های صورت :

هر روز صبح نصف استکان آب لیمو رابا مقداری عسل مخلوط کرده بخورید.

جوش های غرور :

همه روزه کمی عسل به صورت خود بمالید و آن قدر با دست مالش دهید تااز بین برود اگر چند روز مرتبا اینکار را انجام دهید جوش از بین رفته و آثار آن نیز محو می شود.

درمان با عسل چ

چین و چروک صورت :

 پرده ای از موم که زنبور عسل روی عسل می کشد را به عنوان ماسک زیبایی به روی صورت خود بکشید و پس از چندی آن را با آب نیمه گرم بشویید چین و چروک و گوشت های اضافی و پستی و بلندی های کوچک رااز بین می برد و به لطافت پوست شما کمک میکند.

 ضمادترب با عسل برای از بین بردن چین و چروک صورت سودمند است.

 برای آقایان : استفاده از سرکه انگبین خوراکی (طرز تهیه :۲واحد عرق نعنا +۲واحد عسل +۱واحد سرکه انگور طبیعی) یک سوم لیوان از این مخلوط ریخته و بقیه راآب بریزید و هرشب به مدت ۴۰شب میل کنید.

 برای خانمها : یک لیوان عرق رازیانه با یک قاشق عسل را هرشب به مدت ۴۰ شب میل کنید.

درمان با عسل خ

خارش :

 آب برگ «شاهتره» با عسل و تمرهندی تجویز شده است.

خارش پلک :

سرمه عسل به تنهایی یا مخلوط با آب پیاز مفید است.

خستگی و ضعف :

 مقدار ۱۵ تا ۲۰ گرم از گل های «مریم گلی» رادریک لیتر آب جوش بریزید ده دقیقه بماند تا دم بکشد بعد صاف کنیدبا عسل شیرین سازید وروزی سه بار یک فنجان بعد از غذا مصرف کنید.

 یک قاشق «اسطوخودوس ، آویشن ، سنیل الطیب» رادر یک لیوان آبجوش دم کرده و صاف کنید و با یک قاشق عسل شیرین کرده وروزانه تا سه فنجان بنوشید.علاوه بررفع ضعف بنیه خاصیت آرام بخشی نیز دارد.

 یک تا سه قاشق عسل با یک لیوان آب ولرم و نصف لیموترش تازه اگربصورت ناشتااستفاده شود علاوه براینکه بسیار نشاط آور است در کنترل وزن نیز کمک شایانی می کند.

خواب های پریشان :

۶۰ گرم از ریشه «سنبل الطیب» رادر یک لیتر آب نیم گرم ۱۲ساعت کنار بگذارید و سپس آن را صاف کنیدو با عسل شیرین کرده و هرشب یک فنجان قبل از خواب میل کنید.

خون مردگی :

ضماد تخم ترب با عسل برای رفع خون مردگی و لکه های پوست بدن مفید است.

درمان با عسل د

دردپا و درد مفاصل :

مغز گردو را با زیره سیاه کرمانی نرم ساییده با عسل مخلوط کنید و در حمام گرم به خود بمالید تا عرق کند بسیار موثر خواهدبود.

درد رحم :

دانه های کوبیده سیاهدانه مخلوط با عسل جهت تسکین درد رحم و پس درد زایمان مفید است.

درد پراکنده شکم :

 ۱۰ گرم «زنیان» و ۱۰ گرم «بادیان» و ۱۵ گرم «تخم کرفس» را نرم کوبیده و با عسل مخلوط نمایید و روزی چهار قاشق مرباخوری بعداز غذا میل نمایید.

درد کلیه :

۲۰۰ گرم پیاز رابصورت پوره درآورید با ۱۰۰ گرم عسل خوب مخلوط کنیددرجای خنکی قرار دهید تا مدتی بماند سپس آن را صاف کنید وهرروز صبح ناشتا یک فنجان کوچک از آن بنوشید.

درد گوش :

 هرگاه چند قطره مخلوط رب انار و عسل رادر گوش بچکانید درد برطرف خواهد شد.

 اگر چند قطره آب نیم گرم چغندر رادر گوش بچکانید درد آن راساکت می کند مخصوصا اگر با روغن بادام یا عسل مخلوط کرده باشید.

 اگر چند قطره از عصاره نعنا مخلوط باآب عسل در گوش بچکانید درد گوش را تسکین می دهد.

دُمَل :

ضماد آرد باقلا با شنبلیله و عسل برای تحلیل و نرم کردن دمل مفید است .

درمان با عسل ذ

ذات الریه :

کره با عسل جهت ذات الریه تجویز می شود .

درمان با عسل ز

زخم روده :

خوردن میوه «برگ بو» با عسل برای زخم روده مفید است.

زخم معده :

 عصاره «شیرین بیان» همراه با عسل جهت مبتلایان به زخم معده بهترین اکسیر است زیرااز انقباض و انبساط معده جلوگیری کرده و این آرامش جدار معده سبب بهبود زخم می شود

 اگر انجیر و عسل را به نسبت مساوی باهم مخلوط نموده و استفاده کنید بسیار مفید است.

زخم های عفونی :

 ضماد ترب با عسل زخم های پلید و چرکی رادرمان می کند.

مالیدن مخلوط کوبیده دارچین با عسل زخم های چرکی را خشک می کند.

 زخمی که تازه ایجاد شده با مالیدن عسل روی موضع التیام می یابد.

ترکیبی از ۵ واحد عسل و ۲ واحد نمک استفاده نمایید.(تازمانیکه سوزش دارد یعنی عفونت دارد بعد از کاهش سوزش از عسل به تنهایی میتوان استفاده کرد)

زخم های دیابتی :

مالیدن ترکیبی از ۵ واحد عسل + ۲واحد روغن زیتون مفید است.

زخم بستر :

مالیدن ترکیبی از ۲ واحد عسل + ۵ واحد روغن زیتون مفید است.

زکام :

مقدار ۲ گرم پودر ریشه خشک «زنبق» رابا عسل مخلوط و داخل چای نمایید روزانه چندین بار بنوشید.

زگیل :

ضماد برگ گزنه جهت قطع زگیل مخصوصا با عسل تجویز شده است.

بخش دوم

درمان با عسل س

سردرد :

نوشیدن روزی سه تا چهار فنجان از شربت شیرین گل بنفشه با عسل درمان سردرد است.

سرفه :

۷/۵ گرم فندق با عسل جهت سرفه کهنه مفید است.

عسل به تنهایی برای درمان سرفه تجویز شده است.

برای رفع سرفه چند گرم تخم رازیانه را در یک فنجان آب جوش ریخته مدت ۱۵ دقیقه دم کنید بعد به آن عسل افزوده و بخورید بسیار مسکن و موثر است.

وسط یک شلغم را خالی کرده مقداری عسل داخلش بریزید بعد از ۱۲ ساعت محتوی داخل آن را میل کنید.

در یک گلابی سوراخی ایجاد کنید و پوست آن را بکنید مقداری عسل وسط آن بریزید و برای ۱۰الی۱۵ دقیقه بخارپز کنید سه مرتبه درروز استفاده کنید.

سرماخوردگی :

مقداری آب لیموترش رابا آب گرم مخلوط کرده با عسل شیرین کنید و بنوشید.

به مدت سه روز از مخلوط یک قاشق غذاخوری عسل با یک چهارم قاشق چایخوری پودر دارچین استفاده کنید .

سستی کلیه :

۱۰ گرم آویشن مخلوط با عسل با آب گرم برای تقویت کلیه مفید است.

سکته قلبی :

خوردن عسل جریان خون را آسان می کند کندی آن را از بین میبرد گرفتگی مویرگها راباز می کند و از سکته قلبی جلوگیری می کند.

مخلوطی از عسل و پودر دارچین را تهیه کرده و بجای مربا روی نان قرار دهید و بطور منظم در وعده صبحانه مصرف کنید از بروز سکته قلبی جلوگیری می کند.

برای سلامت قلب آب یک عدد انار تازه را بگیرید و ۱ قاشق سوپخوری عسل به آن اضافه کرده هر روز صبح ناشتا بنوشید.

سنگ  کلیه و مثانه :

عسل شکننده سنگ های کلیه و مثانه است .

خوردن عسل با آب مقطر یا آب باران نافع است .

خوردن زعفران با عسل برای خرد کردن سنگ مثانه مفید است.

سوختگی :

اگر آب پیاز با عسل مخلوط شود برای محل سوختگی مفید است.

مالیدن عسل برروی سوختگی سطحی مفید است و عسل مانع تاول زدن و باعث ترمیم سریع پوست می شود.

برای سوختگی عمقی از ترکیب ۵ واحد روغن زیتون (کره گاوی یا روغن کنجد) +۲ واحد عسل استفاده نمایید.

درمان با عسل ص

صَرع :

خوردن «اسطوخودوس» با عسل ذهن را تقویت می کند و مداومت در خوردن آن صرع را از بین می برد.

خوردن ۱۰ گرم آویشن با عسل و آب گرم برای رفع فلج ، لقوه ، فراموشی ، صرع ، تقویت کلیه و قوه باه مفید است.

صفرا :

سکنجبین که با عسل تهیه شود صفرابُری اعلا میباشد.

ضعف سیستم عصبی :

۱ تا ۳ قاشق چایخوری عسل را با ۱ لیوان آب که به دمای اتاق رسیده باشد دو بار در روز مصرف شود تا نسوج بدن تقویت شده و از ضعف سیستم عصبی جلوگیری شود.

ضعف نیروی جنسی :

نخود را در آب خیسانده و خام بخورید و آب خیسانده آن را با عسل شیرین کرده بالای آن بنوشید جهت برگشت نیروی جوانی و نیروی جنسی بی نظیر است.

خوردن کنجد با عسل برای تقویت قوای جنسی مفید لست.

زیره مخلوط با عسل برای تقویت قوای جنسی مفید است.

اگر سیر رابا شیر گوسفند پخته و با روغن حیوانی سرخ کنید و با عسل شیرین کرده و حلوا درست کنید در تقویت نیروی جنسی بسیار موثر است.

مربای گردو با عسل برای تحریک نیروی جنسی بسیار موثر است.

درمان با عسل ع

عفونت رحم :

مقداری عسل را بصورت واژینال وارد رحم نموده و چند روز این عمل را انجام دهید.

عفونت چشم :

کمی عسل رابا آب جوشیده ولرم مخلوط نموده تا پنج مرتبه در روز در چشم بچکانید.

درمان با عسل ق

قولنج :

برای معالجه قولنج میتوانیدجوشانده«بسپایه»راباماءالشعیر و عسل میل کنید.

عسل بادشکن بوده و برای معالجه قولنج روده تجویز شدهاست.

خوردن جوشانده برگ« اقحوان کوچک » باآب عسل همراه با گل آن قولنج کلیوی را باز میکند.

درمان با عسل ک

کابوس :

چنانچه بذر «سداب» را کوبیده ۱۰ الی ۱۲گرم آن را با عسل و یا سکنجبین بیاشامید برای هیستری ، کابوس و فشار چشم مفیداست.

اگردم کرده «بادیان رومی» رابا آب عسل بیاشامید برای کابوس نافع است.

کِرم :

۲کیلو کلم قرمز را خرد کنید آب آن را بگیرید هم وزن این آب عسل با آن مخلوط کنید روی آتش بگذازید تا بجوشد کف آن را بگیرید تا موقعی که بصورت شربت غلیظی درآید. بگذارید سرد شود هرروز سه بار، هربار یک قاشق قهوه خوری از این شربت بخورید هر نوع کرمی رابرطرف می کند.

کِرم کدو :

خوردن «پونه نهری» با عسل و نمک جهت کرم کدو نافع است.

کک و مک :

مالیدن «مامیران» با عسل یا سرکه جهت کک و مک بکار میرود

ضماد ترب با عسل جهت از بین بردن کک ومک سودمند است.

کم خونی :

مخلوطی از آب تره به مقدار ۲۰ گرم با عسل درمان کم خونی است.

به مدت یک هفته از چای گزنه همراه با عسل طبیعی بنوشید.

۵گرم برگ و گل «افسنتین» رادر یک لیتر آب جوش بریزید و بجوشانید پس از خنک شدن و جاافتادن صاف کنید و با عسل شیرین سازید قبل از نهار و شام یک استکان از آن بنوشید.

درمان با عسل گ

گریپ ( آنفلونزا ) :

شربت دم کرده اسطوخودوس رادرهر روز سه بار در فاصله غذاها بنوشید.طرزتهیه شربت: ۱۰ گرم از گل های خشک اسطوخودوس رادریک لیتر آب بریزید بجوشانید و بگذارید خنک شودو جابیفتد پس از صاف کردن با عسل شیرین سازید.

مخلوط عسل و دارچین از میکروب آنفلونزا و سرماخوردگی جلوگیری می کند.

گزیدن حشرات :

۲مثقال مرزه با عسل نافع است.

مخلوطی از یک واحد عسل + ۲ واحد آب ولرم + ۱ قاشق چایخوری پودر دارچین را روی قسمتی که احساس خازش میکنید بگذارید.

خوردن «سوسنبر» با عسل ضد سم عقرب است.

درمان با عسل ل

لاغری :

مربای گردو با عسل جهت چاق شدن موثراست.

خوردن مداوم معجون شنبلیله ، خشخاش ، بادام ، آرد گندم و عسل بسیار خوب است.

1 thought on “درمان بیماری ها با عسل”

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *